Peru’nun Gizemli Dünyasına Seyahat

Peru’nun Gizemli Dünyasına Seyahat27 Oct 08:00 - 04 Nov 18:00 - Machupicchu
Machu Picchu

Route

GİZEMLİ PERU
27 Ekim – 4 Kasım (+2), 2018

PERU'DA ŞAMANLARIN SİHRİNİ UYANDIRMAK
Gün Gün Kamp Çalışmalarımızın Temaları
1-Şaman Şifacıyı uyandırmak
2-Güç Bandları Uyumlaması
3-Uyum (Harmony)
4-Kahin
5-Zamanın Ruhu
6-Döngüleri Algılama
7-Hikmetin Uyandırılması8-Dünyanın Ruhuyla Çalışma
9-Yıldızların Ruhuyla Çalışma

Lima / Kutsal Vadi – Ollantaytambo / MachuPicchu / Cusco / Puno / Titikaka Gölü ve Uros Adaları / Pachacamac Piramidi
PreInka ve Inka Medeniyetleri &Quechua ve Aymara Yerlileri
Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki 4 Yer:
Lima Tarihi Kent Merkezi, MachuPicchu, Cusco Kenti, Pachacamac Piramidi
*Programımızda Hiçbir Ekstra Tur Satışı Yoktur*


1.Gün, 27 Ekim Cumartesi: Istanbul / Lima (AY)
Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali AIR FRANCE bankosu önünde0115’de buluşma, check-in işlemlerini takiben, AF1391-Operated byJoon ile 0415’de Paris’e hareket. Yerel saatle 0700’de Paris’e varış. Saat 1035’de AF480 ile Paris’ten ile Lima’ya uçuş. Aynı gün yerel saatle 1600’da Pasifik kıyısındaki Lima’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Lima’da kalacağımız otele transfer. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında serbest zaman ve geceleme.

2. Gün, 28 Ekim Pazar: Lima-Cuscouçuşu / Moray &Ollantaytambo / Kutsal Vadi (K, ÖY, AY)
Erken saatte alacağımız kahvaltıdan sonra Lima Havalimanına transfer ve yaklaşık 1,5 saatlik uçuşu takiben Cusco’ya varış. Cusco’girmeden doğrudan İnka’ların ünlü ve mistik Kutsal Vadi'sine hareket. İlk durağımız, gerçekten sıra dışı İnka eserlerinden biri olan Moray Tarım ve Çevre Laboratuarı olacak. Burada, bir anfi tiyatro gibi toprak seviyesinden aşağıya doğru inen devasa dairesel teraslar görecek ve üzerinde konuşacağız. Takiben, Vadi’ye doğru inişe geçeceğiz. Yörede alacağımız öğle yemeğinden sonra, olağanüstü bir arkeolojik ve mistik bir bölge olan Ollantaytambo'ya hareket edeceğiz. Yolumuz üstünde vereceğimiz çok kısa bir molada, And coğrafyasının, ilgiyle karşılayacağınız ve üzerinde hayli konuşacağımız ve çok muhtemelen hiç bilmediğiniz ve duymadığınız bir tür canlısıyla tanışacağız! Sonrasında gideceğimiz Ollantaytambo, İnka'ların askeri, dini ve yönetim merkezlerinden biri olup, günümüzde Ollanta adıyla anılan bu yerleşim, tipik bir İnka kent planlamasının tüm özelliklerini taşımaktadır. İnka'ların "Yaratıcı Tanrısı" Wiracocha’nın habercisiyle burada tanışacağız. Kutsal Vadi’de konaklayacağımız otele gelmeden önce, bu kez de yol üstündeki bir evi ziyaret ederek, İnka döneminden bu yana evlerde lokal olarak imal edilmekte olan geleneksel mısır birası Chicha’nın tadına bakacak ve Quechua ve Aymara Kızılderililerinin önemli ve mistik bir besi kaynağı QuiQuiile tanışacaksınız. Otele giriş, akşam yemeği ve geceleme.


3. Gün, 29 Ekim Pazartesi: Kutsal Vadi / MachuPicchu / Cusco (K, ÖY, AY)
Olağanüstü ve büyüleyici bir gün başlıyor. Erken kahvaltıyı takiben, Inca'larin ünlü "kayıp kenti", yeryüzünün hiç kuşkusuz en güzel arkeolojik alanı MachuPicchu'ya gitmek üzere Ollanta tren istasyonuna hareket. 1 saat 20 dakikalık çok keyifli bir tren yolculuğunu takiben Aguas Calientes Istasyonuna geliş. Buradan, 15 dakikalık bir otobüs yolculuğundan sonra 2400 metre yüksekliğindeki MachuPicchu’ya ulaşacağız. Düşmanlardan sakınmak amacıyla çok stratejik bir bölgeye kurulu olan bu Inka yerleşimi, derin kanyonlar ve Inka'lar tarafından Apus "koruyucu tanrılar" olarak adlandırılan etkileyici dağlarla çevrilidir.

Yöre halkı, bu tarihi kalıntıları bilmekle beraber, MachuPicchu'yu ilk gören yabancı, 1911 yılında yerli rehber Melchor Arteaga'nın yol göstermesi sayesinde Prof. Hiram Bingham olmustur. Bingham, 1914'de Yale Universitesi ile National Geographic'in destekleriyle birlikte buraya geri gelmiş ve böylece tüm dünya, Inka'ların bu kutsal sığınağını tanıma fırsatı bulmuştur.Toplam 32.592 hektar alan üzerine kurulu olan ve "dünyanın 7 harikasından biri" sayılan MachuPicchu, 1983'den bu yana UNESCO'nun Dünya Kültür ve Tabiat Mirasını Koruma Programı içinde yer almaktadır.

Yaklaşık 1330 civarında MachuPicchu’da yapacağımız kapsamlı turu bitirerek, giriş turnikelerinin hemen yanındaki SanctuaryLodge’daaçık büfe olarak öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra isteyenler, ellerindeki biletle bir kez daha MachuPicchu’ya girip fotoğraf çekebilir veya AguasCaliente’ye giderek alış veriş yapıp, bar ve kafelerinde manzaranın keyfini çıkarabilirler. AguasCalientes tren istasyonundan hareket edecek olan trenimizden, son durak Cusco’nun tren istasyonu Poroy’da inecek, burada otobüsümüzle buluşarak, 3 gece konaklayacağımız otelimize giriş, akşam yemeği ve geceleme.

4. Gün, 30 Ekim Salı: Cusco/Sacsaayhuman/Qenqo/Catedral/Qorikancha/Cusco(K, ÖY, AY)
Kahvaltıyı takiben "Amerika kıtasının arkeolojik başkenti" olarak nitelendirilen ve 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasını Koruma Programına alınan Cusco'yu keşfedeceğiz. Quechua dilinde "dünyanın göbeği-merkezi" olarak adlandırılan Cusco, Inka Imparatorluğu'nun başkentiydi. Inka Orduları, dört kola ayrılmak suretiyle dünyayı fethetmek üzere Cusco'dan yola çıkmışlar, kuzeyde Ekvator ve Kolombiya'ya, güneyde Bolivya ve Şili'ye ve batıda Pasifik'e ulaşmışlardır. Inka Hanedanı, 1200 yılından 1533'de Ispanyol'ların istilasına dek hüküm sürmüştür.

Cusco’da yapacağımız bugünkü turumuza, devasa zig-zag duvarlarıyla ünlü Sacsaayhuman Kutsal Mekanı ile başlayacağız. İkinci durağımız, And Dünyasının önemli bir ritüeli “Kurban” olayına yönelik bir mekan olan Qenqo’dur. Cusco’ya dönüş ve öğle yemeği. Sonrasında, Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Plaza Armas'ı ve etrafındaki koloniyel yapıları görüp, Cusco Okulu mensubu İnka ressamların ilginç tablolarıyla süslü Catedral’i ziyaret edecek, burada yer alan tablo ve eserler üzerinde hayli sohbet edeceğiz. Sıradaki ziyaretimiz, Inka'ların ünlü Güneş Tapınağı Qorikancha ve İspanyol istilacılar tarafından, maalesef bu tapınağın üstüne inşa edilmiş olan Santa Domingo Kilisesi olacaktır.

Son olarak, bir Alpaca Atölyesine giderek, sadece And coğrafyasına özgü Alpaca kumaşından dokunmuş birbirinden güzel ve özel yerli desenlerle bezenmiş giysiler ile dünyaca ünlü Peru gümüş işlemeleriyle tanışacaksınız.

Otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

5. Gün, 31 Ekim Çarşamba: Cusco (K, ÖY, AY)
Sabahtan ilk durağımız, İnka Müzesi olacaktır. Burada, İnka Öncesi ve İnka Medeniyetlerine çeşitli eserleri ilgiyle izleyeceğiz. Sonraki durağımız, ilginç bir yerel pazar San Peter olacak. Burada, özellikle Amazon bölgesinin doğal kahve ve çikolataları, tropik meyveleriyle tanışacağız. Ardından, bir Şaman Ayinine katılacak ve bu kültürü anlamaya çalışacağız. Öğle yemeği sonrası, bu güzel kenti keşfetmeniz için Cusco’daserbest zaman. Akşam yemeği, And müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde bir restoranda alınacaktır. Otele dönüş ve geceleme.

6. Gün, 1 Kasım Perşembe: Cusco / Raqchi / La Raya / Vicuna Farm / Puno (K, ÖY, AY)
Ilginç ve uzun bir gün başlıyor! Erken kahvaltıdan sonra, özel otobüsümüzle And Dağlarının nefes kesici manzaraları arasından geçerek Puno'yahareket edeceğiz. Ama öncelikle sizleri, Peru tarihinin en trajik iki olayından birinin kahramanı, TupacAmaru II isimli kızılderiliyle tanıştıracağım. Bu çok önemli kişiyi, ziyaret edeceğimiz anıtı önünde sizlere anlatacağım.

Yolumuz üzerindeki ilk durağımız Raqchi’dekiWiracocha Tapınağı olacak. Inka'ların yaratıcı tanrısı "Wiracocha" adına yapılan bu tapınak, 92 mt boyunda, 25 mt eninde ve 12 mt yüksekliğindeki devasa yapısıyla tüm And dünyası içindeki tek örnektir.

Yörede alacağımız öğle yemeğini takiben, ilginç bir deneyim yaşayacak ve bir Vicuna Çiftliğini ziyaret edeceğiz. Burada,And Dünyasına özgü bir “Cameloid” olan Alpaca ve onun tüm cinsleriyle tanışacaksınız. İsteyenler bu sevimli hayvanları sevebilir ve besleyebilir.

Sonrasında, dünyanın en yüksek ticari karayolu geçitlerinden biri olan La Raya'ya (4338 metre) hareket edeceğiz. Türkiye’nin, Ağrı’dan sonra en yüksek dağı Cilo’nun 4135 mt. olduğunu hatırladığımızda, La Raya’da çekeceğimiz fotoğrafların kuşkusuz ayrı bir değeri olacaktır.

Puno'ya varış, otelimize giriş, akşam yemeği ve geceleme.

7. Gün, 2 Kasım Cuma: Puno / Titikaka Gölü – Uros Adaları / Lima (K, AY)
Sabahtan, bizleri bekleyen tekneyle, üzerinde seyir yapılabilen dünyanın en yüksekteki gölü olan Titikakaüzerinde bir süre gittikten sonra, "yüzen" Uros Adacıklarına varacak ve Uros kültürüyle tanışacağız. Burada yaşayanlara "Uros" adı verilir ve bu sözcük aynı zamanda çoğul anlamda kullanılır. Uros, savaşçı Inkalar'dan korunmak amacıyla, yöreye özgü Totora sazlarını çapraz olarak bir araya getirerek bu adacıkları oluşturmuştur. Uros, geleneksel yaşam şekilleriyle gurur duyar ve karaya yerleşmeyi kabul etmez. Bir Uros adasını ziyaret ederek bu çok ilginç topluluğu tanıyacak, yaşam biçimlerini yakından göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra tekneyle Puno’ya geri dönecek, otobüsümüze binerek ve Lima’ya gitmek üzere Juliaca Havaalanına hareket edeceğiz. Bugün, uçak saatimize bağlı olarak zaman darlığı nedeniyle öğle yemeğimiz yoktur. Yolcularımız, Juliaca Havaalanında, sandviç, çorba vb. ile öğle yemeğini geçiştirebilirler. Saat 1330’da Juliaca’dan Lima’ya uçuş, 1500 sularında Lima’ya varış, otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme.

8. Gün, 3 Kasım Cumartesi: Lima / PachacamacPiramidi / Altın Müzesi / Lima (K, ÖY, AY)
Sabahtan, Lima’ya 35 km uzaklıkta bulunan ve Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan ünlü Pachacamac Piramidini ziyaret edeceğiz. Bu ilginç yapıyı ve yerleşimi ziyaret ettikten sonra, Lima’ya geri dönüş ve öğle yemeği. Öğle yemeğini takiben bu kez de Lima’nın göz kamaştırıcı Altın Müzesini gezeceğiz, buradaki eserler üzerinde konuşacak, sohbet edeceğiz. Otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

9. Gün, 4 Kasım Pazar: Lima / Istanbul (+2) (B, L)
Saat 1030’da otelimizden ayrılış ve Lima şehir turu. Aracımızla yapacağımız bu tur sırasında, Lima’nın önemli tüm bölgelerini görecek ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Plaza Mayor’de duracağız. Burada bölge hakkında bilgi aktardıktan sonra, bu keyifli meydanı keşfetmeniz, fotoğraf çekmeniz için sizleri serbest bırakacağız. Hep birlikte alacağımız yemek sonrasında, saat 1515’de Lima Havalimanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerini takiben, AF 483 ile saat 1915’de Lima’dan Paris’e hareket. 5 Kasım Pazartesi günü yerel saatle, 1340’da Paris’e varış. AF1390 operatedbyJoonile 5 Kasım Pazartesi günü saat 2240’da Paris’denIstanbul’a hareket. 6 Kasım Salı günü Türkiye saatiyle sabaha karşı 0410’da İstanbul Atatürk Havalimanına varış.
Bir sonraki Meristur seyahatimizde bulusmak ve gezimiz hakkinda kahve esliginde 40 yıllık sohbet icin sizleri Alsancak ofisimiz davet ediyor ve vedalasiyoruz..

Katılım Ücreti:
3800 Dolar

Bu fiyatlar için baz alınan oteller:
LIMA​​: LIMA WASI 3*
SACRED VALLEY​: SAN AGUSTIN URUBAMBA 3*
CUSCO​​:KENAMARI 3*
PUNO​​: CASONA PUNO 3*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
• Programda yer alan tüm transfer ve turlar,
• Kişi sayısına bağlı olarak A/C araç,
• Programda yer alan tüm giriş ücretleri,
• Programda yer alan Peru içindeki 2 adet iç hat uçak bileti,
• Belirtilen otellerde oda-kahvaltı konaklama,
• 7 adet set menü öğle yemeği,
• Otellerde alınacak 7 adet set menü akşam yemeği,
• 31 Ekim günü Cusco’da bir restoranda canlı müzik ve dans gösterileri eşliğinde alınacak akşam yemeği,
• Tecrübeli Türkçe Rehberlik,
• Otel ve restoranlarda verilecek bahşişler,
• Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler,


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• Uluslararası uçak biletleri
• 2 Kasım günü alınacak öğle yemeği,
• Fiyatlara dahil olan tüm yemeklerde su dahil her türlü içecek,
• Yurtdışı zorunlu ve diğer sigorta poliçeleri,
• Yurt Dışı Çıkış Harcı.


2019 Amazon Cruise and Machu Picchu Expedition

07 Apr 16:00 - 18 Apr 19:00 07 Apr 16:00 - 18 Apr 19:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu Machu Picchu
12-day all-inclusive Peruvian adventure including an Amazon River cruise and culminating with a comprehensive Machu Picchu experience...   More info

מסע ההזכרות אל המצ׳ו פיצו ~אגם טיטקאקא פרו .

11 Apr 08:00 - 24 Apr 11:00 11 Apr 08:00 - 24 Apr 11:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu Machu Picchu
הקריאה הגיעה-באחד הלילות בשסטה, ואני משוטטת במחשב ומגיעה אל מחוזות פרו , ומטמגנת אל המצ ו פיצו , אל אגם טיטקאקא, וההמאסטרים לוחשים ואדמה אומר-זהו הזמן לצאת אל פורטל האור במקום...   More info

Przebudzenie Szamana, wyprawa do Peru

27 Apr 16:00 - 10 May 19:00 27 Apr 16:00 - 10 May 19:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu Machu Picchu
PRZEBUDZENIE SZAMANA (14 DNI 13 NOCY) KIEDY: 27.04-10.05.2019 Dlaczego przebudzenie Szamana ? Drzemią w nas uśpione wiadomości, nasz potencjał. Powrót w tak wysoko...   More info

Machu Picchu (Peru) Adventure - One Departure Only

19 May 09:00 - 01 Jun 09:00 19 May 09:00 - 01 Jun 09:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu, Cusco, Perú Machu Picchu, Cusco, Perú
PERU MACHU PICCHU ADVENTURE One Departure Only: Sun 19/5/19 Sat 1/6/19 Strictly limited to 20 seats (10 x Inca Trail Trekkers plus 10 x Non-Trekkers) and fully escorted by Zoë...   More info

Machu Picchu de busão - julho/19

06 Jul 12:00 - 07 Jul 15:00 06 Jul 12:00 - 07 Jul 15:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu Machu Picchu
Venha conosco nessa aventura incrível 21 dias, 8.000 Km num ônibus double deck com todo o conforto rumo a Machu Picchu, saindo de Curitiba e passando por SP, Campo Grande, Sta...   More info

Expedição - Rumo a Machu Piccho

01 Jan 07:00 - 15 Jan 22:00 01 Jan 07:00 - 15 Jan 22:00 - Machupicchu Machupicchu
Machu Picchu Machu Picchu
Expedição rumo a Machu Piccho no Peru Aproximadamente 3300 km (somente de ida) rodados em uma moto Duas pessoas durante 30 dias visitando todos os pontos turísticos, Históricos...   More info


© 2019 Siguez